Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

A kis "méltatlan" legméltóbb (Történetek)
Bekerült: 2005.03.22. 12:34
Megnyitva: 2976. alkalommal

Misézem, a szentáldozás előtt felmutatom a Szentostyát és mondom: Ime, az Isten Báránya, ... boldogok, akiket meghiv lakomájára Jézus, az Isten Báránya! És hiveim alázattal vallják meg: Uram nem vagyok méltó..., ekkor leszek figyelmes egy vékony gyermeki hangra, tisztán cseng, kiválik a tömeg egyforma hangjából, mert selypitve mondja: Ujam, nem vagyok méjtó, hogy hajjékomba jöjj..., és ekkor látom meg a kis imádkozót, egy kisfiút, aki alig múlt kétéves, kilépett édesanyja mellől a padból és ott térdepel szemben az oltárral a templom közepén, én meg közben arra gondoltam, hogy te drága kisgyermek, talán nincs nálad méltóbb az egész templomban, aki tisztább szivvel vehetné magához a Legszentebbet, mint te...!

Ajánld ismerősödnek is!