Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

Tulajdonképpen ki a bolond? (Történetek)
Bekerült: 2005.03.29. 08:37
Megnyitva: 3153. alkalommal

Káplán koromban történt, amikor egy csallóközi kisvárosba kerültem. Egy-egy köznapi szentmisén mindössze 25-30-an voltak, azok is javarészt idős nénikék. Feltünt közöttük egy kb.35 éves fiatalasszony, aki mindennap ott volt a szentmisén, annyira elmélyülten imádkozott, hogy a szentmisék végén a sekrestyés néninek kellett őt felszólitani, hogy lassan hagyja el a templomot, hogy bezárhassa azt. Egyszer a sekrestyéből a plébánia felé tartottam, visszanéztem a templom felé és ott láttam azt a fiatalasszonyt a templomkapu előtt állni, az oltár felé fordulva tovább imádkozott. Egy pillanatra megálltam és úgy néztem őt, ekkor egy kerékpáros férfi haladt el mellettem és ezt mondta nekem: Tisztelendő úr - reverendában voltam, - ne törődjön vele, bolond szegény...! Egy fél év után, amikor jobban megismertem azon városka hit(-etlen)életét, már tudtam, hogy bizony rengeteg templomkerülő, szentségekhez nem járuló ember élt ott, és azt hiszem, hogy nagyobb bolond az, akinek sohse jutott ideje Istenre, mint az az imádságos fiatalasszony, aki oly nehezen szakadt el a templomtól, a szentmisétől, a szentségi Jézustól...!

Ajánld ismerősödnek is!