Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

A Szüzanya annyira figyelmes... (Történetek)
Bekerült: 2005.03.30. 08:10
Megnyitva: 3680. alkalommal

Egy négy-gyermekes édesapa zarándokolt Lourdes-ba, magával vitte lányai - Marika, Mónika, Terike és Anikó - gyermeki hittel és szeretettel a Szüzanyának irt leveleit. Hogy a többi három lány mit kért levelében az Istenanyától, talán örökre titok marad, azonban a másodikét, Mónikáét én is megismerhettem, mert nem rég közölte velem, boldogan, hogy kérése maghallgatásra talált, ime, az őmaga mondta történet: Gyermekkorom óta templombajáró, imádságos kislány voltam. Akkor hallhattam valakitől, hogy milyen szép lenne, ha valamelyik a négy lány közül a jó Istent szolgálhatná neki szentelt hivatásban. Úgy éreztem, hogy ennek részemről semmi akadálya, mert szerettem a templomot, az imádságot, a jó Istent. És azt irtam akkor a Szüzanyának, hogy lehessek apáca az én legkedvesebb barátnőmmel, akit Ritának hivtak. Édesapám ezt a kérést továbbitotta a Szüzanyának, még ő sem tudta, mi állt a levélben. Ekkor 12 éves voltam. Évek múltak el, elvégeztem a tanárképzőt, közben állandóan a helyemet, élethivatásomat kerestem: család vagy Istennek szentelt élet. Végül is döntöttem és úgy érzem, hogy az Isten hiv a vele való életre. Felvételt kértem az egyik tanitórendbe és ekkor lepődtem meg, hogy egyszerre kérjük felvételünket ugyanabba a rendbe egy lánnyal, akit Ritának hivnak..., ekkor eszembe jutott az a Szüzanyának irt levél és könnyeimmel küszködve adtam hálát a meghallgatott imáért, rövidesen együtt kezdjük a noviciátust...!
És még hogy nincsenek csodák, csak észre kell venni őket, az égiek lépten-nyomon elhalmoznak csodálatos, velünk levő szeretetükkel.

Ajánld ismerősödnek is!