Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

Élő Szentkorona (Színdarabok / Szentek ünnepeire)
Bekerült: 2006.08.11. 20:57
Megnyitva: 2412. alkalommal

Krónikás: A szemünk előtt épül fel most az élő „Szentkorona” – az első magyar ikonosztáz – ami nem más, mint a keleti templomokban használt „szentkép-fal”. A bizánci szertartású templomok legjellegzetesebb része ez, a szentélyt a hajótól elválasztó fal, vagy állvány, melyben meghatározott szabályok szerint elhelyezett szentképek állnak.

Így helyezkednek el – fontossági sorrendben - a magyar szent koronán is a nemzetünket érintő szent személyek ikonjai, képei, melyeknek, ma is van mondanivalója minden ember számára.
Amíg a szent képekből „összeáll” a magyar szent korona, jusson eszünkbe a népünket és nemzetünket 1000 éven át összetartó kereszténység története.
Ne feledjük, hogy a kard szerezte, de a kereszt tartotta meg nekünk ezt a hazát!

Letöltehető fájl(ok):
Letöltés 0_szenkorona.doc (268 kb)

Ajánld ismerősödnek is!