Főoldal Újdonságok Hírek Fórum Üzenetek Képeslapküldés Házirend

tarsalgo[kukac]plebania.net
Levél a moderátoroknak

TÁRSALGÓ - Kérdések és válaszok
TANÍTÁS - A szentségekről (Házasság)

Szeretnék magyar országon templomi esküvőt tartani de a polgárit külföldön és nem tudom hogy ez lehetséges e és hogy ha a párom külföldi akkor neki milyen iratokat kell beszereznie?
Köszönöm válaszukat

Kedves Kérdező!
Ma már az egyházi házasság nincs kötve a polgárihoz, így nem számít, hol történik a polgári kötés.
Az egyházi házassághoz szükséges mindkét fél 3 hónapnál nem régebbi keresztlevele, valamint a mennyasszony lakóhelyéről elbocsátó, ha az esketés helye egyik félnek sem saját plébániája.
De ha elmentek időben az esküvő helyére, ott mindent elmondanak.

satya

Amennyiben a választ ki tudod egészíteni, további szempontokat vagy segítséget tudsz adni, oszd meg velünk és a kérdezővel!
(A hozzászólás csak engedélyezést követően jelenik meg.)

Hozzászólás:

Aláírás (név, becenév):

"Ma már az egyházi házasság nincs kötve a polgárihoz" - Ez azt is jelenti, hogy akkor is összeházasodhat két katolikus egyházilag, ha egyikük polgári házasságát még nem bontották fel?

[#1] 2012-04-03 06:47

Nem, mert ebben az esetben a polgári házasságnak akadálya van. Régen elvárás volt, hogy az egyházi házasságkötés előtt történjen meg a polgári. Ez nincs meg már.

satya [#2] 2012-04-03 20:27