Bizalom kórus
Bekerült: 2002.04.30.

Kategória: Zenészek, együttesek
Egyházmegye: Nagyváradi egyházmegye (Erdély)
Település: Tenke (Nagyvárad mellett)

Giosanu Leonard
Regnum Marianum Közösség

A nagyváradi egyházmegyéhez tartozó Tenke városkának, a római katolikus közösségnek a "Bizalom" nevű templomi amatör kórusa vagyunk. Ezen úton szeretnénk bejelentkezni az egyházi zenét kedvelők és művelők sorába. Tizenöt fős a mi kis kórusunk (6 szoprán, 2 alt, 3 tenor, és 4 basszus). Kottát nem ismerő, vagy kevésbé ismerő személyek vagyunk, csak a plébánosunk, aki a vezetőnk és még vagy hárman ismerik a kottát, és tudnak valamilyen hangszeren is játszani. 1998 őszén alakultunk, és azóta rendszeres próbákon veszünk részt, és énekelünk ünnepek alkalmával a plébánia templomban, de énekeltünk már a filiánkban (Görbed) is, sőt a szomszéd (Bélfenyéri) plebánia templomban is. Bejelentkezésünk célja megismerni mások hogyan szolgálják Isten az ének által, és az Önök segítségével, énekkottákat és zeneműveket kapni további fejlődésünkhöz. Egyelőre ennyi!!!
Keresztény szeretettel és minden jó kivánsággal együtt, Giosanu Leonard - plébános, és a "Bizalom" kórus tagjai.