Amor Sanctus

Egyházmegye: Esztergom-Budapest
Település: Budapest

Weboldal: http://gportal.hu/portal/amorsanctus/
(Innen látogatták: 2318 alkalommal)

Kik vagyunk?

Együttesünk 2004 tavaszán alakult a Kelenföldi Szent Gellért Plébánián. Vezetőnk Pinczinger József zenetanár-zeneszerző, aki a nyolcvanas években a plébánia kántora, majd később a József Attila, illetve a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium énektanára volt. Jelenleg a Zsámbéki Premontrei Szakközépiskolában és Szakiskolában tanít zenét.

Szinte mindenben jellemző ránk a sokszínűség. Repertoárunkban megtalálhatók az egyházi zene különböző korszakaiból a gregorián énekek, a polifonikus művek, az ortodox énekek – de főként vezetőnk, Pinczinger József mély hitet sugárzó, különleges hangzású szerzeményei, legtöbbször hangszeres (gitár, orgona, fuvola, furulya, hegedű, cselló, ütőhangszerek – oboa, trombita) kísérettel.

A sokszínűség az együttes összetételében is megmutatkozik. Vannak köztünk középiskolások, főiskolások és egyetemisták, de mellettük megtalálhatók a legkülönfélébb foglalkozások képviselői. Külön színfoltot jelentenek az együttes „legifjabb tagjai”, akik olykor szüleikkel együtt eljönnek a próbákra és a programokra.

Szinte kivétel nélkül kedvtelésből zenélünk, többen tanultunk hosszabb időn át hangszeren játszani. Az Amor Sanctus együttes mellett sokan énekelünk más kórusokban, szkólákban is, akad köztünk kántor, ifjúsági énekkarvezető. Sokunknak életre szóló kedves emlék, hogy a nyolcvanas években bekapcsolódhattunk a Kelenföldi Szent Gellért Plébánián akkoriban működő, Pinczinger József által szervezett zenei együttesekbe, csoportokba – akár még gyerekekként.

„Cantare amantis est”

Több mint egy éve működött az együttes, amikor nevet választottunk magunknak. A választás Clairvaux-i Szent Bernát – vezetőnk által megzenésített – Ritmus az isteni szeretetről című költeményének kezdőszavaira esett: Amor Sanctus (azaz Szent Szeretet). Szeretnénk nevünkben is kifejezni a zene és a szeretet mély összetartozását.
Szent Ágostonnal együtt valljuk: „cantare amantis est” – aki szeret, énekel.