AGNUS DEI ifjúsági kórus
Bekerült: 2009.01.09.

Kategória: Zenészek, együttesek
Egyházmegye: Rozsnyói egyházmegye (Felvidék)
Település: Ragyolc

Miaz AGNUS DEI ifjúsági kórus vagyunk, akik a felvidéki Fülekpüspöki plébániához tartozunk. 2001 őszén alakultunk és azóta amatőr módon, de szívből dicsőítjük Istenünket. Számtalanszor tettük szentmiséinket egy kicsit változatosabbá. Ünnepi szemtniséken, első áldozásokon, esküvőkön szoktunk ékelni, de a szípad sem áll tőlünk távol. 2007 júniusára készült el első önnáló kb. 1 órás műsorunk.Ezt bemutattuk a Ragyolci szlovák és magyar tanítási nyelvű alapiskola tanulóinak és tanítóinak, akik nagy örömünkre, pozitívan fogattak minket. Fokozatosan bemutattuk a műsorunkat plébániánkhoz tartozó falvakban is. A nevünk a szomszédos plébánián is ismert, de szerepeltünk Szurdokpüspökiben is az ottani falunapokon.
Jelenleg 11 tagú a csoportunk, de csoportunk ajtói nyitva álnak minden énekelni szerető, Isten után vágyakozó gyereknek, fiatalnak. Isten áldását kérjük mindenkire, aki szánt ránk egy kis időt, hogy megismerkedjen velünk.