Emmánuel Közösség

Kategória: Közösségek, lelkiségi mozgalmak
Lelkiség: Karizmatikus

Weboldal: http://www.emmanuel.hu
(Innen látogatták: 2470 alkalommal)

Fábry Kornél
Katolikus hitvédelem és megújulás

"Személyi adatok:"
Születési idő: 1972
Születési hely: Franciaország, Párizs
Szülők: Pierre Goursat és Martine Catta

Az Emmánuel Közösség a katolikus karizmatikus megújulás gyümölcse, mely a Szentlélekkel megkeresztelt katolikusok között a mélyebb elköteleződésre és odaadott életre való vágyból született.

A Közösség lelkiségének három alapkegyelme van:

1. Adoratio: az imaélet megújulása.
A Közösség tagjai megtapasztalták, hogy az imádság, az imádás, a napi kapcsolat Istenünkkel elengedhetetlen feltétele annak, hogy valódi keresztény, tanúságtevő életet élhessünk. Fontosnak tartjuk a rendszeres egyéni imát (naponta egy óra elkötelezett tagok esetében), közösségi alkalmainkon a közös imát, a szemlélődő imádást, szentségimádást egyénileg és közösségben. Rendszeresen veszünk részt szentmisén hétköznap is.

2. Compassio: az imádság, életünk Isten közelébe helyezése arra indít bennünket, hogy isteni Mesterünk példájára irgalmas szeretettel forduljunk szükséget szenvedő embertársaink felé, akár anyagi, akár lelki-szellemi szükségről legyen is szó. Ez az irgalmas szeretet az, amely a Közösség szolgálatainak javát létrehozta és fenntartja.

3. Evangelizáció: a megismert Igazság, életünkben megtapasztalt öröm és szabadság, arra késztet bennünket, hogy tanúságot tegyünk mindarról, amit velünk tett a mi Urunk. Ez azt jelenti, hogy az Istentől elszakadt világban hirdetjük Jézus Krisztus evangéliumát életünk minden területén: családunkban, munkahelyünkön, ott, ahol szabadidőnket eltöltjük és nyilvánosan is.

Világban élő Közösség vagyunk. Ez azt jelenti, hogy tagjaink többsége megmaradt eredeti foglalkozásában, és igyekszik ebben a környezetben hiteles módon megélni hitét, valamint tanúságot tenni Isten szeretetéről, Jézus Krisztus szabadításáról.

A Közösséghez különböző "életállapotú" hívők tartoznak: házas férfiak, nők, egyedülállók, Isten országáért szűzi életet vállalók és papok.

Magyarországon közösségünkben jelenleg száz fő felett van a különböző szinten elkötelezettek száma.

A Közösség lehetőleg egyes plébániákhoz kötődve működik, ezzel is hangsúlyozva, hogy egyházunkat belülről akarjuk szolgálni és megújítani. Tevékenységünk jelenleg elsősorban Budapestre korlátozódik, de immár a Kaposvári Egyházmegyében is jelen vagyunk.

Jelenleg működő szolgálataink:

"AVE" - hétvégék házaspárok számára

Nyitott ima- és evangelizációs estek
- A) Batthyány téri (Szent Anna) templom hittantermében hétfő este 19-21-ig imacsoport.
- B) Kedden este 19-21-ig a Piarista kápolnában (Pesti Barnabás u. 1.) ifjúsági evangelizációs alkalmak (Dicsőítés, tanítások, kiscsoportos beszélgetések)

SOS ima - telefonos imaszolgálat

ALFA kurzusok

Nyári ifjúsági találkozók és családos lelkigyakorlatok