Carmine Celebrat Kórus

Egyházmegye: Esztergom-Budapest
Település: Budapest

Weboldal: http://www.carminecelebrat.hu
(Innen látogatták: 817 alkalommal)

A Carmine Celebrat Kórus 1995-ben a Városmajori Templom énekeseiből alakult.Egyházzenei szolgálatot lát el és hangversenyeket ad Budapest számos templomában.Karnagyuk Zimányi István. Orgonista dr. Bednarik Anasztázia. A hangszeres művekben Budapest vezető zenekarainak művészei játszanak.
A kórussal az utóbbi években a következő szólisták dolgoztak együtt: Zádori Mária, Csereklyei Andrea, Duba Szilvia, Bakos Kornélia, Kiss Edit, Móré Gabriella, Megyesi Zoltán, Szerekován János, Kálmán László, Komáromi Márton, Cser Krisztián, Kovács István, Jekl László, Blazsó Domonkos, Sárosi Károly.Oratóriumelőadásaikon Vivaldi, Schütz, Pergolesi munkái, J. S. Bach János passioja, a Magnificat, kantáták, s a Jesu meine Freude motetta, Händel Salve Reginája, s a Messiás, Haydn Teremtése, a Mozart Te Deum és a Requiem, Liszt Via Crucisa, Fauré Requiemje, Farkas Ferenc Köröshegyi Betlehemes kantátája, a liturgikus szolgálataikon legtöbbször Palestrina, Monteverdi, Antonelli, Bernardi, Caldara, Haydn, Mozart, Beethoven (C-dúr), Brahms, Liszt, Bárdos, Farkas, Járdányi, Tillai miséi hallhatók.
Előadták Purcell Dido és Aeneas kisoperáját. Rendeztek esteket Mendelssohn és Liszt, Erkel és kortársai, követői műveiből, hangversenyt magyar szerzők, magyar költők verseire írt kórusaiból.

A kórus örömmel fogadja új énekesek jelentkezését, hogy zenéje, közössége színesebb, jobb legyen.