Egy Húron Pendülünk (EHUP)
Bekerült: 2002.11.14.
Megnyitva 1985. alkalommal

Kategória: Zenészek, együttesek
Egyházmegye: Kalocsa-Kecskemét
Település: Kecskemét

Katolikus hitvédelem és megújulás

Az Egy Húron Pendülünk (EHUP) néven működő keresztény zenekar egy baráti társaság, amelynek tagjai jelenleg egyetemisták és főiskolások. Gimnazista korukban hetente énekeltek együtt a kecskeméti piarista templomban. 1998-ra már állandó tagokkal saját dalokat, koncertzenét játszó együttes vált belőle. A számok többsége istenes vers-megzenésítés, spirituálé és saját szerzemény.
Zenei stílusunk jazz-blues-rock elemekkel kevert igényes gitárzene (próbál lenni) amely általában ámplágd, ritkábban nagyzenekari felállásban szólal meg. Az együttesnek hat állandó tagja és két állandó vendégzenésze van.
Az utóbbi években főleg plébániákon, keresztény könnyűzenei találkozókon (Szentendre, Apostag) adtunk koncerteket.
Nagy álmunk, hogy egy jó CD-t készítsünk és terjesszünk a Kárpát-medencében, és minél több embernek elmondhassuk, eljátszhassuk amit az Istenről és az életről érzünk, gondolunk.