Csend-Élet Zenekar

Egyházmegye: Esztergom-Budapest
Település: Budapest

Weboldal: http://csend-elet.freeweb.hu/
(Innen látogatták: 1938 alkalommal)

Hírvivők Társulat

A Csend-Élet zenekar 1995 nyarán alakult Pestszentlőrincen, a Római Katolikus Főplébánián, Dr. Varjú Imre plébános atya és Komáromi Attila karnagy kezdeményezésére.

A cél az volt, hogy az egyházközség kiemelkedő színvonalú zenei élete még egy színfolttal, a liturgiába is beépülő, gitárkíséretű, könnyűzenei alapokon nyugvó dalkultúrával gazdagodjék.
Ez a műfaj országszerte immár több évtizede fejlődésnek indult, és különösen jelentős lelkesedést váltott és vált ki a fiatalabb hívők körében. Az elmúlt 7 esztendő alatt azonban Pestszentlőrincen nemcsak ők, hanem valamennyi korosztály megkedvelte a havonta egyszer sorra kerülő gitáros szentmiséket.
A zenekar "magvát" a Németh-házaspár, Zsuzsa és Viktor alkotta, akik már évek óta hivatásszerűen angolszász folkzenét játszottak, Viktor pedig zeneszerzéssel és szövegírással is foglalkozott. Hozzájuk csatlakozott két fiatal, tehetséges muzsikus, Hajnalka és Kamilla, fuvolával illetve hegedűvel egészítvén ki a két gitár hangzását.
A Csend-Élet zenekar nem a "megszokott" templomi gitáros énekeket tűzte műsorára, hanem saját dalokat és versmegzenésítéseket játszik.
A gitáros szentmisék időpontja: általában minden hónap második vasárnapján, este 6-kor, a nyári hónapokban 1/2 7-kor.