Szabó Levente

Kategória: Zenészek, együttesek
Település: Budapest

Quo Vadis együttes

1972.12.06-án születtem Hatvan városában.
   Zenei tevékenységem komolyzenei irányzattal indult, nyolc éves koromban, a hatvani Állami Zeneiskola gordonka tanszakán. Tíz év tanulás után, tanáraim legnagyobb megdöbbenésére, a könnyűzene irányába váltottam. Gitárommal a kezemben tanulmányoztam a templomi kórusok tevékenységét, ami eljuttatott oda, hogy hamarosan kórusvezető lettem.

Néhány év múlva - már Budapesten - felvételt nyertem a Magyar Zene- és Táncművészetek Központi Stúdiójába, ahol nagy büszkeségemre Sík Olga tanárnő fogadott tanítványai közé. Itt indult el zenei pályafutásom. Neves előadóművészekkel dolgozhattam együtt és léphettem fel, mint zenész és szólóénekes. Miközben közel tíz éve vezetem a rákosszentmihályi ifjúsági kórust Pálmai Zoltán barátommal, végre megjelenik első szólólemezem, melyen saját szerzeményeim hallhatóak.

Célom, hogy dalaim mondanivalója a szívek mélyéig hasson.