Dinnyés József

Kategória: Zenészek, együttesek
Település: Budapest

Weboldal: http://www.dinnyes.com
(Innen látogatták: 2299 alkalommal)

Dinnyés Józsefet nem kell bemutatni a zenekedvelő magyar közönségnek. Az önmagát daltulajdonosnak nevező énekes-zeneszerző-szövegíró immár 37 esztendeje járja az országot gitárjával, s énekli dalait, melyeket saját szöveggel, illetve magyar költők verseire írt. Ars poeticája:
"Költők között zenész, zenészek között költő vagyok. Népem egyharmada szülőföldjétől megfosztottan, más népek fennhatósága alatt él. Önmagam veszteném el, ha a világízlést képviselném és elfutnék nemzeti hagyományaim elől. A Balkán zenei stílusa nem szolgálja, az angolszász muzsika prozódiája megtöri nyelvünk ritmusát. Az utóbbi 300 évben a német zene, értékeivel együtt, elvetette, átigazította még népdalainkat is. A liturgikus egyházi latin zene, Istennek köszönhetően, csak a költészetre hatott, az ősi zenét meghagyta a népnek. Megmaradni magyarnak, hogy felismerjen az erre járó kíváncsi kultúrember, többszörös energiát igényel. Múltunkat átírták és tönkretették. Jövőnket a környező népek elpusztításra ítélték. Megmaradnunk Európában csak következetes munkával lehetséges. Önmagunkat kell felmutatnunk az idő szentháromságának jegyében.
Múlt-Jelen-Jövő – ezért élek és dolgozom.
Gondolkodom költőként a zenészek között és írok zenét a költők között" (Dinnyés József).