Bencés Diákok Veszprém Megyei Egyesülete

Kategória: Egyesületek
Egyházmegye: Veszprém
Település: Veszprém
Szerzetesrend: Bencés rend (OSB)

Pannohalmi Területi Főapátság

BENCÉS DIÁKOK
VESZPRÉM MEGYEI EGYESÜLETE
Tihany
, I. András tér 1.

Levélcím: 8200 Veszprém, Varga u. 4/c.
Telefon: 88 - 401 - 366, Tel/fax: 88 - 425 - 933

„Imádkozzál és dolgozzál”,
hogy a REND jelen legyen életedben!

Bencés atyáink példamutató tanítását követve, mi - egykori bencés diákok - az önzővé, anyagiassá vált világban szeretnénk elérni, megtartani a szerzetesi keresztény értékeket. Egyesületünk ehhez ad erőt és hitet a benne tevékenykedőknek.
Közösségünkben még megtapasztalható a jószívűség és az áldozatkészség. Az önkéntes szolgálatvállalás tartja fenn évek óta az „Üzenet” című újságunkat, melyet rendszeresen eljuttatunk tagjainknak. Gyakran csak az örömük megosztásáért, önzetlenül vállalják sokat utazó társaink, hogy a közös kirándulásaink során, mindnyájunkat elvezetnek az általuk ismert szép helyekre.
Kizárólag a segítőszándék működteti a katolikus iskolákat támogató alapítványunkat. Az összetartozás, az emberi találkozások igényétől vezérelve gyűlünk egybe magunk között havonta és a köreink bővítésével évente a tihanyi „Kézfogás” találkozón.
Így reméljük, hogy a bencés rend szellemisége és az élet isteni rendje egyaránt jelen lesz az életünkben.
Jöjj közénk, ha Te is tenni akarsz érte, vagy legalább részesedni szeretnél benne.