Kolping Katolikus Szakiskola és Speciális Szakiskola - PÉTFÜRDÕ

Lelkiség: Kolping
Iskolatípus: Középiskolák és gimnáziumok

Weboldal: http://www.kolping.hu
(Innen látogatták: 1033 alkalommal)

Cím: H-8105. Pétfürdő, Hősök tere 10.
Tel.: 88/476-211
fax.: 88/476-042
E-mail: kolping.pet@freemail.hu
Igazgató: Fodor Tamás

1992. szeptember 1-jén indult Kolping Szakiskolánk, mintegy többcélú önkormányzati iskola egyik tagozata.
1998. szeptember 1-jétől 260 tanulóval, önálló, alapítványi fennállású intézményként kezdte meg működését a Kolping Szakmunkásképző és Speciális Szakiskola.
1999. szeptemberétől a Magyar Katolikus Püspöki Kar elismerte a Magyar Kolping Szövetséget katolikus iskola-fenntartóként.

Az 1999/2000-es tanévtől intézményünk katolikus iskolaként Kolping Katolikus Szakmunkásképző és Speciális Szakiskola néven, immár 350 tanulóval folytatta működését. Képzésünkbe való bekerülés lényeges eleme, hogy ne a kizáró okokra, hanem a pozitív szemléletre, a diagnózisra és az egyéni támogatásra kerül a hangsúly. A kolpingi nevelési módszerek képezik azt a hátteret, értéktartalmat, amelyre támaszkodunk. A tanulás, szakképzés, szabadidő-eltöltése is bizalomra épülő közösség keretében történik, amely az egyén érvényesülésének is teret enged. A vallási érzelmű tanulóknak hitbéli - lelki fejlődésükhöz minden segítséget megadunk. Támogató otthonra találhatnak nálunk a tehetségesek és tanulmányaikban elmaradottak egyaránt.

A szakmai, lelki képzés mellett tanulást segítő, felzárkóztató és szabadidős foglalkozásokat szervezünk.

Célunk, hogy keresztény szellemben a Kolping nevelési elveket követve gondoskodjunk növendékeinkről, hogy az általános emberi értékeket magukévá tevő, családjukat és munkájukat szerető emberekké váljanak.

Az iskola országos beiskolázású, a tanulólétszám 30%-át tudjuk más intézmények kollégiumaiban elhelyezni.

Képzési rendszerünk

I. Szakiskola
(14-15 éves - 8 osztályt végzett - fiataloknak) Szakiskola 9-10. évfolyam - választható szakterületek:

21 kódszámú - Műszaki szakterület, faipari szakmacsoport (asztalos, faipari gépmunkás alapozás) - 2 év

22 kódszámú - Műszaki szakterület, építészet szakmacsoport (kőműves, szobafestő-mázoló és tapétázó alapozás ) - 2 év

23 kódszámú - Műszaki szakterület, gépészet szakmacsoport (szerkezetlakatos alapozás) - 2 év

24 kódszámú - Műszaki szakterület, könnyűipari szakmacsoport (nőiruha készítő, varrómunkás alapozás) - 2 év

25 kódszámú - Gazdasági - szolgáltatási szakterület, gazdasági-szolgáltatási szakmacsoport (vendéglátó eladó, gyorsétkeztetési eladó alapozás) - 2 év

26 kódszámú - Humán szakterület, egyéb szolgáltatások szakmacsoport (bőrtárgykészítő, szőnyegszövő, kosárfonó alapozás) és dyslexiás tanulók részére - 2 év

27 kódszámú - Agrár szakterület, mezőgazdaság szakmacsoport (állatgondozó alapozás ) - 2 év
II. Szakképzés
- OKJ szerint ( 16 éven felülieknek)

10 osztállyal rendelkező tanulóknak 8 vagy 9. osztállyal rendelkező tanulóknak
1. Asztalos
2 év 3 év
2. Vendéglátó eladó 2 év 3 év
3. Szakács (elfogadtatás alatt) 2 év 3 év
4. Nőiruha készítő 2 év 3 év
5. Szerkezetlakatos 2 év 2 év
6. Szobafestő-mázoló, tapétázó 2 év 2 év
7. Kőműves 2 év 2 év
8. Bőrtárgykészítő 2 év 2 év
9. Szőnyegszövő 2 év 2 év
10. Kosárfonó, fonottbútor-készítő 2 év 2 év
11. Gyorsétkeztetési eladó 1 év 1 év
12. Faipari gépmunkás 1 év 1 év
13. Varrómunkás 1 év 1 év
14. Állatgondozó 1 év 1 év

Az eltérő általános iskolában (8 osztályt végzett) valamint az előkészítő szakiskolában (9-10. osztályt) végzett tanulók szakképzése 1 évvel meghosszabbodik!

III. Modul rendszerű
felzárkóztató képzés
(16 év feletti, 8 osztállyal nem rendelkező fiataloknak)

A. modul: Hiányzó általános iskolai osztályok pótlása
B. modul: Szakképzés a II. pont 5-14-ig felsorolt szakmákban.

IV. Másodképzés
(Szakmával már rendelkezőknek)
A II. pontban felsorolt szakmákban.

Az iskola minden szakmában biztosítja a gyakorlóhelyet.