ADORAMUS zenekar

Egyházmegye: Esztergom-Budapest
Település: Budafok

Weboldal: http://veki.gportal.hu
(Innen látogatták: 2606 alkalommal)

Budafok-Felsővárosi Jézus Szíve Plébánia
Vargha Zsolt

„Hol volt, hol nem volt...”
Akár így is kezdhetném ennek a kis zenekarnak a történetét. Két évvel ezelőtt egy budafoki plébánián kezdett el négy fiatal vállalkozó szellemű ministráns gitározni tanulni egy helybeli "mestertől". Egy év tanulás után megrendezésre került a nyári ministráns tábor. Itt született meg a gondolat egy zenekar alapításáról. A táborból hazatérvén össze is verődött egy kis csapat. Ekkor a négy gitárosból már csak három maradt, viszont egy fuvola és egy hegedű társult a húros hangszerek mellé. Ahogy telt-múlt az idő hirtelen egyre többen lettünk, és a fáradhatatlan gyakorlás után már miséken is játszottunk.

Hogy-hogynem a létszám elérte a bűvös tizennégyet, ami úgy tűnik nagyjából mostmár állandósult. Öt gitáros, két fuvolás, egy hegedűs, egy dobos és számos énekes alkotja a magját a zenekarnak.

A sok gyakorlás és az összeszokás végül meghozza a gyümölcsét. Ezt megtanultuk!:) Az elmúlt év végén egy kisebb koncertet adtunk a plébániánkon, játszottunk keresztutkon és rorate miséken egyaránt, lassan pedig itt volt az ideje, hogy nevet találjunk magunknak. Hosszas vívódás után jött az öltlet, és a név: Imádunk!

Azóta ebben a szellemben próbáljuk zenei szolgálatunkat felajánlani annak, aki nélkül mindez nem jöhetett volna létre. Hála legyen Neki mindörökké!