HÁLÓ, Katolikus Közösségek Hálózata
Bekerült: 2005.01.05.

Kategória: Egyesületek

Weboldal: http://www.halo.hu
(Innen látogatták: 3448 alkalommal)

Giosanu Leonard

Saját definíciója szerint katolikus közösségek kárpát-medencei hálózata.

A HÁLÓ elsősorban katolikus híveket szeretne megszólítani. Nem próbálja meg összemosni a különböző vallások nézeteit, határozottan és szilárdan áll az egyháza mellett. Ugyanakkor nyitott más vallások képviselői felé is: magáénak tartja az ökumenizmus eszméjét.

A HÁLÓ közösségekkel tartja a kapcsolatot. A különböző lelkiségi mozgalmakon belül, plébániákon és egyéb alapon szerveződött közösségek közül azok tartoznak tagjai közé, amelyek bár továbbra is eredeti plébániájukhoz, mozgalmukhoz tartoznak, fontosnak tartják egymás megismerését, az egyházépítést, mások szolgálata által saját közösségük erősítését.

A HÁLÓ a Kárpát-medencében működik. E földrajzi terület határain belül azokat kívánja megszólítani, akik magyarnak tekintik magukat. A HÁLÓ anyanyelve a magyar. Mégis partnerként viselkedik azon nem magyar anyanyelvűekkel is, akik az együttműködésre hajlandóak.

A névként választott kifejezés egy olyan anyagot jelent, amelynek csomópontjai egymással közvetlenül, vagy egymáson keresztül kapcsolódnak, tehát nem egy központon keresztül. A hálónak nincs közepe, csak széle van. A kép ugyanakkor sugallja, hogy van Valaki, aki ezt a hálót kézben tartja, használja és ápolja.