"Örömteli Fény" Alapítvány

Egyházmegye: Szeged-Csanád
Település: Szeged

Weboldal: http://www.ofanet.hu
(Innen látogatták: 2537 alkalommal)

Effata együttes
LUMEN együttes

Csongrád megyében még nem létezett a keresztény könnyűzenei életet átfogó, támogató, szervező, azt inspiráló szervezet. A gomba módra szaporodó úgynevezett templomi gitáros ifjúsági együttesek, énekkarok részére nehéz feladatot jelent az alkotó munkához szükséges alapvető anyagi feltételek megteremtése. Az évek során folyamatosan fejlődő, dalaikat CD lemezen, hang és videokazettán megjelentetni szándékozó előadók állandó pénzhiánnyal küzdenek, támogatók, szponzorok nélkül, a felmerülő terhekkel önállóan nem képesek szembenézni. Az egyes egyházi vezetők pénzügyi forráshiány miatt nem tudják anyagilag segíteni e törekvéseket, így a Szeged - Felsővárosi Római Katolikus Plébánia Effata ifjúsági együttesének tagjai és barátai 1999. nyarán kezdeményezték egy ilyen célokat támogató alapítvány létrehozását. Az alapítvány célja az ökumenikus keresztény zenei élet támogatása, kulturális rendezvényszervezés, illetve karitatív, jótékonysági tevékenység. Célja továbbá a 14-32 éves korosztályhoz tartozó ifjúsági közösségek, gyülekezetek támogatása, zenei tehetséggondozása. Az alapítvány a társadalom perifériájára szorult fiatalok támogatását és zenei képzését is vállalja. Az alapítvány ökumenikus jelleggel jött létre, mert nem célja senki kirekesztése sem. Minden, a szervezet céljait elfogadó, azt támogatni kész, együttműködő együttesnek, énekkarnak szólistának, érdekes új kezdeményezésnek, ötletnek, tervnek szeretne pártolójává válni.