958. számú Pánthy Endre Cserkészcsapat

Kategória: Közösségek, lelkiségi mozgalmak
Település: Törökszentmiklós

Weboldal: http://958.hu
(Innen látogatták: 2075 alkalommal)

A törökszentmiklósi 958. számú Pánthy Endre Cserkészcsapat 1993-ban alakult újra. Ennek köszönhetően 1999-ig aktív cserkészélet folyt városunkban. Ezután 2003 júliusáig a csapat működése szünetelt. Ekkor néhányan a régi csapatból úgy határoztunk, hogy újra össze kell fognunk a fiatalokat. Júliusban megtartottuk alakuló gyűlésünket, ahol a régi csapatból megmaradt cserkészek voltak jelen. Megbeszéltük, hogy tanulnunk kell a múltunkból, a csapat széthullásából, és annak okaiból. Eldöntöttük, hogy igazi cserkészcsapatot akarunk, igazi cserkészekkel. Belefogtunk a nagy munkába. Meghirdettük foglalkozásaink időpontját, és sorra jöttek a fiatalok. Sok kirándulás, túrázás, és igazi cserkészkedés után, 2003. decemberében előadtuk velük Oscar Wilde: A Boldog Herceg című darabját. Előadásunkat kb. 1300 ember nézte meg. 2004. áprilisában 20 újonc tette le fogadalmát a törökszentmiklósi Szentháromság templomban. Így a csapat létszáma 26 fő volt. 2004. decemberében újabb színdarabbal álltunk elő, ez Charles Disckens: Karácsonyi ének című műve volt. Több városba is meghívtak az előző évi szereplésnek köszönhetően. A nézőszám megközelítőleg elérte az 1700 főt. 2005. évben nagy változás történt csapatunk életében. Sok fiatal érdeklődött, hogyan kerülhet közénk. Ezért elkezdtünk "építkezni". A csapat szerkezete átalakult, mivel 5 őrsvezetőnk végzett a VIII. Cserkészkerület őrsvezetőképzőjén. Ez lehetővé tette új tagok felvételét. Amennyiben érdekel a cserkészet. vagy csapatunk élete /képekben, történetekben/, akkor látogass el weblapunkra! Jó munkát!