Dr.Keresztes Szilárd
Bekerült: 2005.10.19.

Kategória: Lelkipásztorok, szerzetesek
Egyházmegye: Hajdúdorogi egyházmegye (gk)
Település: Hajdúdorog

Weboldal: http://gkhf.nyirbone.hu/hdem/
(Innen látogatták: 1064 alkalommal)

Magyar Katolikus Püspöki Kar
Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Oktatásügyi Bizottság
Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Társadalmi Igazságosság Bizottsága
Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Jogi Bizottság
Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Gazdasági Bizottság
Hajdudorogi Egyházmegye

Dr. Keresztes Szilárd
hajdúdorogi megyéspüspök
Tel.: 06 (42) 415-901
Fax: 06 (42) 415-911
4401 Nyíregyháza, Pf. 60; Bethlen G. u. 5.

Timkó Imre püspök úr 1988 júliusában bekövetkezett halála után az egyházmegye segédpüspökét Dr. Keresztes Szilárdot nevezte II. János Pál pápa a Hajdúdorogi Egyházmegye püspökévé.

A nemsokára bekövetkező rendszerváltás adta lehetőségekkel bölcsen élve hamarosan jelentős beruházásokat kezdett, hogy kiépítse az egyházmegye olyan intézményeit, amelyek elengedhetetlenül fontosak.

A megnövekedett igények miatt először a Görög Katolikus Papnevelő Intézet bővítéséhez fogott hozzá. Majd az 1950-ben megszűntetett egyházi oktatási rendszer kiépítése következett. A Hajdúdorogi Görög Katolikus Gimnázium, Szakközépiskola és Diákotthon építése mellett a Görög Katolikus Általános Iskola felállítása Hajdúdorogon, a Szent Miklós Óvoda indítása Miskolcon, majd Nyíregyházán is, a Görög Katolikus Általános Iskola megalapítása Nyíregyházán, végül a Görög Kaolikus Óvoda indítása Hajdúdorogon.

1991-ben Szentatyánk, II. János Pál pápa magyarországi látogatásakor elzarándokolt Máriapócsra is. Ekkor történt meg a Könnyező Istenszülő kegyhelyének felújítása is, amit 1998-ban a Máriapócsi Lelkigyakorlatos- és Zarándokház építése követett.

Az építkezések mellett nagyon fontosak volt egyházmegyénk bekapcsolása az Anyaszentegyház vérkeringésébe. Több konferenciát és talákozót rendezett európai és más földrészek résztvevőivel. Ezek közé tartozik az Orientalium Dignitas pápai levél kiadásának 100. évfordulójára rendezett tudományos szimpozion, a Kegyhelyek és Zarándoklatok I. Európai Kongresszusa, a Keleti Katolikus Püspökök Európai Találkozója és a Keleti Katolikus Szemináriumi Elöljárók Továbbképzése.

Jelentős esemény volt a Szent Atanáz Görög Katolikus Hittudományi Főiskola életében, hogy 1996-ban a Pápai Keleti Intézet affilált intézménye lett, így elindult az önálló egyetemmé válás útján.

A hívek jobb lelkipásztori ellátása érdekében több új egyházközséget alapított és nagyon sok új templomot építettek.