Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

Az Egyház szabadsága (Szilvarérum / Egyház)
Bekerült: 2004.03.20. 18:26
Megnyitva: 1401. alkalommal

Isten Egyházának szabadnak kell lennie minden földi hatalmaskodástól és beavatkozástól. Azért süllyednek az egyháziak a bűn fertőjébe, mert az Egyház nem független többé, s a világi hatalmasok kénye-kedve szerint rabláncot visel. Nem lelkipásztor az, akit emberi akarat nevez ki annak, s aki épp e miatt emberi tekintetek játékszere... A reformnak az Egyház fejétől, a pápától kell kiindulnia. A pápa köteles irtó háborút üzenni a jogtalanság és gyalázatosság minden nemének, amint köteles segítségére is lenni az eltiport erénynek és jognak; s e küzdelmében nem szabad visszarettennie az üldöztetés és viszontagságok viharától sem: hadd legyen küzdelem, csak utána hadd álljon helyre világszerte a valódi béke!
VII. Szent Gergely pápa

Ajánld ismerősödnek is!