Kateketikai ötletek

Szertartáskönyvek

hittanterem[kukac]plebania.net

HITTANTEREM

Megható történet (Szilvarérum / Egyház)
Bekerült: 2004.03.20. 18:22
Megnyitva: 1874. alkalommal

Még a háború idején történt, melyet egy pap beszélt el. Előkelően öltözött fiatal asszony kereste fel.
- Uram, én izraelita vagyok és meg akarok keresztelkedni.
A pap nyájasan fogadta és megkérdezte, hogy mi indítja e lépésre. Az asszony szemébe könnyek gyűltek és őszintén felelt:
- Fiatal vagyok, szépnek tartanak és ünnepelnek. Az uram háborúban van. Én hű akarok maradni hozzá, de érzem, hogy támasz nélkül nem tudnék becsületes maradni. A keresztény katolikusok annyi támaszt találnak a vallásban, mi pedig a mienkben nem.
A jó asszony, ki később megtért, sőt férje is megkeresztelkedett eltalálta azt, amit kifejezni nem tudott. Egyedül Krisztus Anyaszentegyháza tud szentségeivel és lelki vezetésével oly támaszt nyújtani, amely mellett a gyarló ember is meg tud állani.
A Szív VI.52.

Ajánld ismerősödnek is!